NAJNOWSZE SŁOWNICTWO POLSKIE
Zamknij

Nowi Użytkownicy

Dołącz do Obserwatorium!
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać hasła, komentarze i zdjęcia.
lub
Zarejestruj się tutaj

Obecni Użytkownicy

Zaloguj się na swoje konto
lub
Nie pamiętasz hasła?
HASŁO

selfie stick

Drukuj
WARIANTY

selfie-stick

WYMOWA

selfi stik

DEFINICJA

«rodzaj ręcznego statywu, którego jeden koniec trzyma się w ręce, a na drugim mocuje smartfon lub kamerę, służący do robienia zdjęć typu selfie»

INFORMACJA GRAMATYCZNA

rzecz. m ndm lub odm m rzeczowy, lp D. selfie sticka, Ms. selfie sticku, lm M. selfie sticki

PRZYKŁADY UŻYCIA

Nastolatka, trzymając w ręku selfie stick, weszła z tatą do wody. Na filmie widać, jak początkowo fale sięgają jej do pasa. Zrelaksowana dziewczyna przyczepia sobie selfie stick gumką do nadgarstka, a następnie zaczyna wchodzić coraz głębiej (wyborcza.pl).



Splash Selfie Stick dzięki długości 97 cm jest idealnym rozwiązaniem do robienia zdjęć grupowych lub nagrywania efektownych ujęć szerokokątnych (mediamarkt.pl).



Teraz, poza uwiecznianiem otoczenia, możesz zrobić znakomite zdjęcia również sobie. Przy pomocy selfie stick możesz wykonywać popularne selfie, kiedy i gdzie tylko zechcesz! (overmax.eu).



Zwykłe selfie już na nikim wrażenia nie robi. Teraz trzeba się nieco bardziej postarać, zainwestować w selfie sticka, dorwać celebrytę albo przynajmniej zmusić do zdjęcia domowego zwierzaka (ventor.com.pl).



Ale już nawet nie chodzi o to, że awanturujący się fanatyk mógłby selfie-stickiem zdzielić policjanta czy kibica wrogiej drużyny. Łatwo wyobrazić sobie scenariusz, że ktoś nadzieje się na kijek przez przypadek, wpadając na osobę robiącą zdjęcie, ciesząc się ze zdobytej bramki (gadzetomania.pl).

ETYMOLOGIA

<ang. selfie i stick ‘kijek’>

WIZUALIZACJE Zobacz w grafice Google
DATA Rejestracja hasła: 11.08.2015, 06.20, ostatnia aktualizacja hasła: 31.10.2016, 23.02
AUTOR Paweł Ciach
REDAKTOR Maciej Czeszewski
facebook