NAJNOWSZE SŁOWNICTWO POLSKIE
Zamknij

Nowi Użytkownicy

Dołącz do Obserwatorium!
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać hasła, komentarze i zdjęcia.
lub
Zarejestruj się tutaj

Obecni Użytkownicy

Zaloguj się na swoje konto
lub
Nie pamiętasz hasła?
HASŁO

hejtować – zhejtować

Drukuj
DEFINICJA

pot. «zamieszczać w internecie obraźliwe, agresywne, prowokacyjne lub skrajnie krytyczne komentarze na temat kogoś lub czegoś»

INFORMACJA GRAMATYCZNA

czas. ndk, hejtuje, hejtował, hejtowany – czas. dk, zhejtuje, zhejtował, zhejtowany; schemat składniowy: hejtować {coś lub kogoś} – zhejtować {coś lub kogoś}

PRZYKŁADY UŻYCIA

Ostro, szybko i bez związku z meritum – tak hejtujemy w Internecie. Emocje wygrywają z rozsądkiem (www.natemat.pl).Na każdy temat można rozmawiać, jeśli nie wpadnie idiota, który hejtuje wszystko i wszystkich (www.silkroadonline.com).Przestańcie ludzie hejtować Justina Biebera! Co on Wam zrobił, że tak go nie lubicie? Każdy jest inny, nie znacie go (ollla-juula.blogspot.com).Nienawidzę polskiego reggae. Nie trawię raperów lansujących się w teledyskach. Wybaczcie, musiałem to z siebie wyrzucić. Ja zhejtowałem te dwa współczesne gatunki, teraz śmiało Wy możecie zhejtować mnie (forum.jarock.pl).Tu jest Polska – stan nieustannej wojny każdego z każdym. Mieszkańcy małych miast hejtują warszawkę, warszawiacy i poznaniacy hejtują prowincję, lewica hejtuje prawicę i na odwrót (forum.manusite.com.pl).

ETYMOLOGIA

<od hejt>

WIZUALIZACJE Zobacz w grafice Google
ODSYŁACZE
DATA Rejestracja hasła: 18.10.2013, 21.02, ostatnia aktualizacja hasła: 13.09.2015, 01.27
AUTOR Jan Burzyński
REDAKTOR Maciej Czeszewski
facebook