NAJNOWSZE SŁOWNICTWO POLSKIE
Zamknij

Nowi Użytkownicy

Dołącz do Obserwatorium!
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać hasła, komentarze i zdjęcia.
lub
Zarejestruj się tutaj

Obecni Użytkownicy

Zaloguj się na swoje konto
lub
Nie pamiętasz hasła?
HASŁO

comfort food

Drukuj
WYMOWA

komfort fud

DEFINICJA

«posiłek przywołujący miłe wspomnienia, kojarzący się z domem i dzieciństwem, zwykle zawierający dużą liczbę kalorii i łatwy w przygotowaniu»

INFORMACJA GRAMATYCZNA

fraza rzecz. n, rzadziej m żywotny lub rzeczowy, ndm lub odm lp D. comfort fooda lub comfort foodu, Ms. comfort foodzie, lm M. comfort foody

KOLOKACJE

{czyjś/czyjeś} comfort food

PRZYKŁADY UŻYCIA

Jedzenie, po które sięgamy w czasie Świąt, to też comfort food. Mazurek pomarańczowy? Żurek w wielkanocny poranek? Tym potrawom też towarzyszy przyjemna historia (www.hellozdrowie.pl).Moje comfort food jest bardzo proste i o dziwo nie zawiera mięsa. Właściwie nie wiem, skąd mi się wzięło, jak zaczęła się moja miłość do warzywnych wstążek na maśle z jedną z najpopularniejszych mieszanek przypraw (curry powder) (cookitlean.pl).Prawdziwy włoski comfort food zawitał w wersji roślinnej na blogu! Popularne spaghetti bolognese łatwo zweganizować, o czym przekonasz się w tym przepisie (ervegan.com).[…] koszt zrobienia takiego obiadu jest nieporównywalnie niewielki w stosunku do prawdziwego fast fooda. Niestety taki fast już nie jest, ale comfort food jest to z całą pewnością (pozeraczeczasu.pl).U mnie brak spotkań z ludźmi to brak napadów, ataki mam też często po zupełnie zdrowym jedzeniu. Często pojawiają się w nich comfort foody, na które normalnie sobie nie pozwalam, bo na co dzień jadam tylko nieprzetworzone produkty, dużo warzyw itd. (wilczoglodna.pl).

ETYMOLOGIA

<ang.>

WIZUALIZACJE Zobacz w grafice Google
DATA Rejestracja hasła: 25.06.2016, 09.54, ostatnia aktualizacja hasła: 02.11.2017, 04.15
AUTOR Agnieszka Kostrowiecka
REDAKTOR Jan Burzyński
facebook